Vychází kniha o příměstské železnici

Centrum pro efektivní dopravu vydává publikaci Příměstská železnice – páteř veřejné dopravy v aglomeracích. Publikace přehledným způsobem popisuje, jak různá evropská města změnila svá hlavová (koncová) železniční nádraží na stanice s novými průjezdnými podzemními nástupišti pro příměstské vlaky využívající nové tunely pod městskými centry. Tyto tunely přinesly obyvatelům aglomerací novou kvalitu veřejné dopravy díky přímým spojením z předměstí a satelitních měst až do center velkoměst.

Dále publikace popisuje vývoj pražského železničního uzlu až do současnosti, kdy jsou blízko sebe dvě, vzájemně nepropojená velká nádraží (z toho jedno koncové). Následně je předvedeno, jak by výstavba nového městského železničního tunelu vyřešila tento problém a navíc přinesla novou kolejovou kapacitu pro spojení na jihozápad Čech. Navržené řešení je velkou příležitostí pro rozvoj udržitelné dopravy v pražském regionu, ponechání stávajícího stavu by znamenalo hrozbu pro kvalitu života v hlavním městě Praze.

Publikaci zpracoval autorský tým vedený Ing. arch. Ivanem Lejčarem.

Objednání publikace je možné na adrese info ZAVINÁČ cedop.info za 90 Kč bez DPH

 

One Comment:

  1. Dobrý den,

    díky za Váš komentář. Souhlasím s Vámi, že IDS JMK je v poměrech České republiky mimořádně daleko. Taktéž je velmi pozitivní, že zajišťuje dopravu podle spádovosti, bez ohledu na to, že je to na území jiného kraje.

    V naší publikaci se věnujeme řešením v Curychu, Mnichově, Stuttgartu, Frankfurtu nad Mohanem, Miláně, Paříži, Londýně, z českých měst Praze. S Brnem předběžně počítáme v druhém díle knihy.

    S pozdravem
    Petr Šlegr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>