MF Dnes: Boj o plyn do aut: stát chce jen CNG, na propan-butan kašle

Ředitel Centra pro efektivní dopravu (CEDOP) Petr Šlegr ve vyjádření pro MF Dnes zkritizoval dominantní orientaci státu na podporu zkapalněného zemního plynu (CNG):

Je zjevné, že LPG bude ještě dlouho vznikat jako vedlejší produkt klasických ropných paliv nebo doprovodný plyn při těžbě zemního plynu, přesto je velmi upozaděn.

Na materiálu označeném jako Národní akční plán čisté mobility mu vadí také to, že dominantně řeší problematiky individuální automobilové dopravy.

Ministerstvo sklízí kritiku za plán i z jiných důvodů: podle odborníků příliš neřeší skutečnost, že nejlépe se emise snižují tím, že se omezí individuální automobilová doprava. „Nezabývá se vůbec nezbytnou změnou většího přesunu nákladní dopravy na železnici a zvýšení podílu veřejné dopravy, stejně tak ani rozvojem elektrických pohonů ve veřejné dopravě,“ dodal Šlegr.

Celý článek na idnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>