idnes.cz: Ústup nafty na železnici. Stát chce elektrifikovat další tratě

svycarsko-Arth-Goldau_02Zpravodajský server idnes.cz psal 28. října 2015 o plánovaných elektrizací 14 železničních tratí v České republice. Ředitel CEDOP Tomáš Záruba ve svém vyjádření zdůraznil, že v některých případech by se neměla trať pouze elektrifikovat, ale nejprve na ni zvýšit rychlost. Jinak nebude investice efektivní:

Někde nutnost, jinde vyhazování peněz

Podle Tomáše Záruby z Centra pro efektivní dopravu jsou tratě, které už měly být dávno elektrifikované, jako příklad právě spojení do Zlína. „Jsou i případy, kde by elektrifikace pomohla větší atraktivitě trati díky přímým vlakům nebo odpadnutí přepřahů,“ říká Záruba a jako příklad uvádí například spojení Brno – Jihlava v případě souprav s řídícím vozem či Hradec Králové – Trutnov. „Jsou ale i případy, kde je to vyhazování peněz,“ dodal. Podle něj je nutné trať současně zrychlit.

Celý článek si lze přečíst zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>