Český rozhlas: Vyžene kamiony pryč z okresek mýto, nebo značky?

2011_09_15_160802

Michal Drábek zastupující společně Centrum pro efektivní dopravu (CEDOP) a Dopravní federaci se 26. srpna 2015 zúčastnil rozhlasového duelu s Janem Chovancem z Ministerstva dopravy.

 

Jak vyhnat kamiony z obcí? Bylo by řešením rozšířit mýtný systém i na silnice druhých případně třetích tříd, nebo je účinnější zavést dopravní značky a posílit kontrolu jejich dodržování?

„Rozšíření mýtného systému je jediným skutečně funkčním řešením,“ uvedl v pořadu Pro a proti Michal Drábek z Dopravní federace neziskových organizací a Centra pro efektivní dopravu.

Ten se domnívá, že vynucování zákazů nebude účinné a navíc se na mýtném vybere více peněz.

„U značky musí v ideálním případě pořád stát policista a kontrolovat dodržování příkazu. Navíc je zákaz tranzitu pěkná věc, ale nevztahuje se na ty dopravce, kteří obsluhují konkrétní obec. Není nejmenší problém pro dopravce vystavit si vlastní přepravní doklad,“ namítl Drábek.

Článek k pořadu naleznete zde http://www.rozhlas.cz/plus/proaproti/_zprava/vyzene-kamiony-pryc-z-okresek-myto-nebo-znacky–1526266

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>